Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 20 gradë. 

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, në mëngjes i ftohtë ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë