Bashke

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, ndërsa vende vende do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër me reshje të dendura, erë të fortë dhe kushte për breshër. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 5 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell me vranësira të ulëta deri mesatare, pasdite në pjesë të luginës jostabile me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë