Bashke

Musk: Starlink do të garantojë internet për OJQ-të në Gaza

Sistemi satelitor i Starlink SpaceX do të sigurojë lidhje interneti për OJQ-të humanitare që operojnë në Gaza.

Kjo bëhet e ditur nga Elon Musk në X pas bllokimit të komunikimeve në Rrip, raporton ANSA.

Ky veprim vjen pas raportimeve për mungesa të rënda të energjisë dhe internetit në rajon, pas një serie sulmesh nga Izraeli.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë