Bashke

Një stuhi e fortë bore prek Europën, në vendin tonë të premten dhe të shtunën

Në ditët në vijim, pra deri në fund të kësaj jave, diferenca e madhe e presionit të ajrit (cikloni shumë i ulët në verilindje nga ne, por edhe anticikloni i Azores me presion shumë të lartë të ajrit) do të shkaktojë erëra të forta në një pjesë të madhe të kontinent, shpejtësia e të cilit ndonjëherë do të arrijë edhe mbi 100 km/h.

Në Maqedoni edhe në ditët në vijim pritet mot me erë, kohë pas kohe shpejtësia e erës, sidomos në vendet më të larta dhe në male do të arrijë deri në rreth 60 km/h. Në një lartësi më të ulët era do të jetë shumë më e dobët, çka do të thotë se këtu nuk ka rrezik për dëmtime të mundshme.

Megjithatë, nën ndikimin e valës së re të lagësht dhe të ftohtë nga veriu, të premten dhe të shtunën presim reshje të reja shiu dhe bore.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë