Bashke

Një Tesla Model Y është parë duke tërhequr një rimorkio me madhësi të plotë

Një Tesla Model Y është parë duke tërhequr një rimorkio me madhësi të plotë, sipas pamjeve të publikuara në internet.

Automjetet elektrike nuk njihen për aftësitë e tyre të jashtëzakonshme për të tërhequr kapacitete të rënda.

Ndonëse, mund ta arrijnë këtë, kjo do të ndikonte shumë në gamën e tyre të vozitjes.Kjo pritet të ndryshojë kur të dalin në treg, kamionçinat elektrike me rreze më të gjatë, sikurse Tesla Cybertruck që mund të posedojë edhe një zgjerues diapazoni, si dhe Chevy Silverado Electric.

Ndërkohë, automjetet elektrike të konsumit që tërheqin pesha të mëdha janë më shumë një risi.

Kjo është arsyeja pse është një befasi kur shohim këtë Tesla Model Y duke tërhequr një gjysmërimorkio me madhësi të plotë në Harlingen, Teksas.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë