Bashke

Nxënësit e Çairit po i ngjyrosin muret në pjesën e poshtme të Sheshit “Skënderbeu”

Nxënësit e Çairit në bashkëpunim me arsimtarët e artit kanë filluar t’i ngjyrosin muret në pjesën e poshtme të Sheshit Skënderbeu.

“Muralet me motive kombëtare, që po i realizojmë te Sheshi Skënderbeu si Komunë e Çairit në bashkëpunim me nxënësit dhe arsimtarët e Artit të shkollave tona komunale, po marrin formë shumë të bukur. Sot i vizitova nxënësit dhe arsimtarët që po vizatonin muralet dhe i inkurajova që të vazhdojnë me aktivitetet e tilla, sepse me këtë jo vetëm që ngritin vetëdijen qytetare për artin, por edhe ndihmojnë në ruajtjen e vlerave kombëtare”, shkruan kryetari i Çairit Visar Ganiu.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02KeL71osMNCftFktF5BRH4QfFSWdUi7sF7oDUmSnVU5bbYdpzcr6gWdPe6Jdjy9c4l&id=100090016557002&ref=embed_post

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë