Bashke

“O2 Arena” në Londër vishet kuqezi, por Florian Marku mposhtet me pikë nga Chris Kongo

Shqiptarët mbushën “O2 Arena” në Londër në mbështetje të boksierit Florian Marku, i cili nuk ia doli të mposhtet anglezin Chris Kongo, i cili triumfoi me pikë.

10 raunde ishin thuajse të barabartë, ndërsa një goditje Marku e mori në raundin e tetë, teksa arbitri e ndëshkoi me faull për goditje të kundërshtarit pas koke. Chris Kongo, i cili ishte më i gjatë se shqiptari, shpesh tentonte të lidhej me Markun për të fituar kohë dhe për të kaluar momentet e tij të vështira.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për titullin interkontinental në IBO, ndërsa humbja ishte e para për Markun, i cili në karrierën e tij koleksionon 13 fitore, një barazim dhe një humbje tashmë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë