Bashke

Perez thuhet se ka vendosur për trajnerin e ri: Strategu i skuadër nga Liga Premier pritet ta zëvendësojë Ancelottin

Real Madridi është në kërkim të zëvendësuesit të Carlo Ancelottit dhe ka identifikuar një nga objektivat e tyre kryesorë në Ligën Premier.

Presidenti Florentino Perez ka vendosur të mos rinovojë kontratën e italianit, me strategun që duket gjithsesi i destinuar për punën në Brazil.

Kreu i Los Blancos po kërkon të zëvendësojë Ancelottin me një nga bashkatdhetarët e tij. Sipas Sport, Perez dëshiron të shkundë dhomën e zhveshjes me takimin e radhës dhe Los Blancos kanë kontaktuar me Roberto de Zerbi të Brightonit.

Me një skuadër të re, ata besojnë se de Zerbi është i përsosur për të zhvilluar ata lojtarë më të rinj dhe ka treguar se është gati të bëjë hapin e madh në karrierën e tij për të konkurruar për tituj të mëdhenj. Nuk mund të mohohet se italiani është forcuar në ekipin anglez.

Raportimi vë në dukje se Endrick Felipe do të arrijë këtë verë, Kylian Mbappe supozohet të jetë nënshkrimi i madh dhe se Juni Calafat që merret me zbulimin e talentëve është në prag të mbylljes së marrëveshjeve për dy yjet e tjerë brazilianë. Negociatat me De Zerbin janë në fazën fillestare.

Gjatë kohës së tij në Sassuolo, de Zerbi u përfol se ishte një kandidat i jashtëm për postin e trajnerit të Barcelonës disa sezone më parë, dhe ikona e Barcelonës, Pep Guardiola, ka qenë i shpejtë për të lavdëruar de Zerbin që kur u emërua trajner i Brightonit.

Real Madridi ka qenë gjithashtu i lidhur shumë me ish-lojtarin dhe trajnerin e Bayer Leverkusen, Xabi Alonso për verën e ardhshme, por ky është raportimi i parë i ndonjë kontakti aktual me një trajner të ri të mundshëm.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë