Bashke

Përkrahje e fuqishme për Lidhjen Europiane për Ndryshim nga DIASPORA!

Në vazhdën e takimeve, liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Afrim Gashi, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, mbrëmë qëndruam në Bern, ku në mënyrën më të mirë të mundshme u pritën nga mërgimtarët tanë me ç’rast shfaqën interes të jashtëzakonshëm.

“Bashkarisht biseduam për shumë tema dhe çështje që kërkojnë zgjidhje, tema për të cilat sa ne, aq edhe diaspora jonë e mrekullueshme tregonte interes si dhe u njohëm nga afër me propozimet dhe potencijalin e diasporës për të pasur rol më të drejtëpërdrejtë në zhvillimet në vendin tonë të përbashkët.

Komunikimi dhe takimet me diasporën do të jenë permanente, me qëllimin e vetëm, shtetin tonë, ta bëjmë vend më të mirë për jetesë!Falemnderit nga zemra të gjithëve që ndatë kohën dhe erdhët për të na takuar! NDRYSHIMI PO VJEN!”

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë