Bashke

Porsche dhe Cadillac prezantojnë versionet e reja elektrike

Është e sigurt të thuhet se Porsche nuk ka krijuar kurrë kaq shumë bujë rreth një produkti të ri.

Gjenerata e ardhshme e Macan pritet të debutojë më 25 janar, dhe për herë të fundit marka gjermane ka ngacmuar entuziastët e saj duke publikuar disa imazhe të modelit të ri.

Nga detajet e publikuara deri më tani nga Porsche, verisoni më i mirë i tij do të ketë të instaluar dy motorë, dhe një bateri të madhe 100 kWh që mund të përballojë karikimin prej 270 kWh.

Porsche e përshkruan modelin e ri nga Macan si një crossover sportiv me një dizajn të mrekullueshëm, i cili pritet të dalë në shitje në të njëjtën kohë me Audi Q6 E-Tron.

Ndërsa ende nuk është bërë një njoftim zyrtar, Macan EV besohet se zëvendëson versionin me benzinë në Bashkimin Evropian.

Porsche me sa duket nuk do të lejohet të shesë crossover-in aktual për shumë gjatë në BE për shkak të rregulloreve të sigurisë kibernetike.

Gjithashtu, edhe Cadillac ka njoftuar për serinë V e cila është gati të hyjë në një epokë elektrike me zero emetime.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë