Bashke

“Qenke injorant komplet!”, Klopp shpërthen ndaj prezantuesit live

Liverpooli ka vazhduar me ndeshjet e mira pasi mbrëmë ka mposhtur Sheffield United me shifrat 2:0. Ishte një provë e lehtë për skuadrën e Jurgen Klopp, megjithëse goli i sigurisë u shënua në fund.

Megjithatë, tre pikët janë më të rëndësishmet, por vëmendjen e publikut në Angli e tërhoqi deklarata e Klopp pas ndeshjes.

Prezantuesi i Amazon Prime Sport i ka bërë një pyetje për datën e ndeshjes së radhës të klubit të tij, duke pasur parasysh se menaxheri i Liverpool-it më parë kishte thënë se nuk i pëlqen ora 13:30.

Liverpool luan kundër Crystal Palace pikërisht në atë kohë dhe ngacmimi ishte: “Koha juaj e preferuar për të filluar ndeshjen”.

Klopp qëndroi i qetë, por dukej qartë se nuk mungonte provokimi.

“Shkëlqyeshëm, është shumë mirë që bëtë një shaka për këtë. Ne do të shkojmë në shtëpi, nuk e di se kur do të arrijmë, ndoshta ora 1 ose 2. Ndeshja e re vjen pas ndoshta dy seancave stërvitore. Është në rregull për të luajtur sërish. Njësoj për Palacen. Përsëri, e di që nuk e kuptoni këtë gjë, edhe pse punoni në futboll. Pse të shqetësohem t’ju shpjegoj”, tha Klopp.

Më pas prezantuesi i kërkoi falje menaxherit të Liverpool-it, por Klop vazhdoi:

“Nëse jeni duke bërë shaka për këtë, atëherë jeni plotësisht injorant. Në rregull, futbolli është argëtim, e kuptoj,” tha Klopp.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë