Bashke

Reali i ofron pagë Mbappes më të ulët se që merr te PSG-ja

Kylian Mbappe po raportohet se tashmë i ka komunikuar Paris Saint-Germainit se nuk do të vazhdojë kontratën e cila i skadon në fund të qershorit.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, gjatë pasdites së të enjtes raportoi se Mbappe dhe PSG-ja do të ndajnë rrugët.

Romano tregoi që Real Madridi tashmë i ka dërguar propozim për pagë yllit francez, e cila do të jetë më e ulët se ajo që i ka propozuar në verën e vitit 2022 – dhe më e ulët se paga që e merr te parisienët.

Real dëshiron që Mbappe t’i bashkohet klubit në kushtet e tyre pasi ka kaluar vite në këtë sagë.

Tash e gjithë ujdia është në duart e sulmuesit francez, i cili ka oferta edhe nga klubet e Premier Leagues.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë