Bashke

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmet me intensitet prej III ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike është ndjerë këtë mëngjes në ora 9 e 31 minutë në Dellçevë, Trabotivishte dhe rrethinë, kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 140 kilometra në lindje të Shkupit, në Bullgarinë fqinje, me magnitudë lokale të Rihterit ML3.3.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë