Bashke

Rilind Musa arrin sukses në Botërorin e bodybuildingut dhe fitnessit

Rilind Musa e ka shënuar suksesin më të madh të garuesve kosovarë në Kampionatin Botëror të bodybuildingut dhe fitnessit, që u mbajt në Santa Sussana të Spanjës.

Musa u rendit i pesti nga 16 garues në kategorinë “Men’s Physique -179 cm”.

Granit Kuleta u rendit i shtati nga 14 garues në kategorinë deri në 95 kg, ndërsa Kushtrim Bajraktaraj, doli i 11-ti prej 18 garuesve në -85 kg.

Shpresojmë që garuesit kosovarë të kenë më shumë fat në garat e radhës.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë