Bashke

Rita Ora fiton çmimin “Artistja muzikore më e mirë” në Ethnicity Awards 2023

Me plot emocione në Londër u ndanë çmimet vjetore Ethnicity Awards 2023.

E organizuar nga panelistja e Loose Women, Judi Love, eventi prestigjioz vlerësoi të arriturat jetësore të shumë yjeve të famshëm në fusha të ndryshme.

Legjenda e modës, Ozwald Boateng, fitoi çmimin e lakmuar për arritje jetësore, ndërsa këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, u shpall “Artistja e muzikës më e mirë e vitit”.

E emocionuar për këtë arritje, Ora ndau njoftimin me ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram. Ky është çmimi i saj i dytë që ajo fiton gjatë këtij viti.

Prezantuesja e Big Brother, AJ Odudu, u shpall “Prezantuesja e Vitit” dhe ish-ylli i futbollit dhe eksperti televiziv, Eni Aluko, u njoh si “Personaliteti Sportiv i Vitit”.

Ethnivity Awards e organizuar në partneritet me HSBC UK, nderon çdo vit njerëzit më me ndikim nga komuniteti me ngjyrë, ata aziatikë dhe etnikë të pakicave në Mbretërinë e Bashkuar për arritjet dhe punën e tyre për të promovuar diversitetin dhe përfshirjen.

Kjo është lista e plotë e fituesve në Ethnicity Awards 2023:

PERSONALITETI SPORTIV I VITIT

Eni Aluko

ARTISTJA MUZIKORE E VITIT

Rita Ora

ÇMIMI PËR ARRITJE JETËSORE

Ozwald Boateng

LIDERI I SË ARDHMES

Cecilia Adjei-Sarpong

LIDERI FRYMËZUES

Oli O’Donoghue

ROLI MODEL

Gok Wan

PËRFSHIRJA E JASHTËZAKONSHME

Nicole Williams

NDIKUESI I RRJETEVE SOCIALE

Miah Carter

FIGURA PUBLIKE MË FRYMËZUESE

Steven Bartlett

KONTRIBUTI NË KOMUNITETE

Heela Yoon

PREZANTUESI, GAZETARI OSE NIKOQIRI MË I MIRË

AJ Odudu.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë