Bashke

Sam Altman për shkarkimin e tij si CEO: E dhimbshme për mua, por e mrekullueshme për kompaninë

Së fundmi, Sam Altman ka folur për largimin e tij të papritur nga OpenAl, dhe rikthimin e tij si CEO vetëm disa ditë më vonë.

“Ka qenë jashtëzakonisht e dhimbshme për mua, por mendoj se ka qenë e mrekullueshme për OpenAl”, tha Altman.

Dhe sapo u kthye përsëri në pozitë, Altman tha se kompania nuk ka qenë kurrë më e unifikuar, e vendosur, si dhe e fokusuar.

Gjithashtu, ai theksoi se e ndjente se tensionet në kompani do të dërgonin në ndërtimin e AGI-së si një formë hipotetike e Inteligjencës Artificiale, që ka aftësi njerëzore si sensi dhe vetëdija.

“Momenti më krenar për mua, në gjithë këtë çmenduri, ishte të kuptoja se ekipi mund të drejtonte plotësisht kompaninë pa mua”, shtoi Altman.

Ndryshe, një nga ndryshimet kryesore që vendosi OpenAl pas kthimit të Altman, ishte se bordi i ri mund të vërë veton ndaj vendimeve të tij.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë