Bashke

Shembet ura në SHBA, pas goditjes nga një anije

Një urë në Baltimore është shembur pasi një anije është përplasur me të, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme, sipas raportimeve në mediat sociale.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:30 (me orën lokale). Përplasja shkaktoi një zjarr dhe më pas një pjesë e madhe e urës Francis Scott Key në Baltimore, Maryland u shemb. Automjetet kanë rënë në ujë.

https://www.facebook.com/watch/?v=345509327922456

Anija që u përplas në urë quhet Deli, ka një flamur të Singaporit dhe mbante kontejnerë.

“Anija me kontejnerë goditi urën Key në Baltimore. Një pjesë e urës është shembur. Disa anije zjarrfikëse dhe policie janë në rrugën e tyre”, tha operatori i anijes Andrew Doyle.

Burimet zyrtare nuk e kanë konfirmuar ende shembjen, por roja bregdetare amerikane ka konfirmuar se një anije me kontejnerë goditi urën. Reaguesit e parë besohet se po përgatiten për një incident masiv me viktima.

Trafiku në urën, e cila është pjesë e Interstate 695, u mbyll në të gjitha drejtimet.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë