Bashke

Simulimi qesharak i Bruno Fernandes ndaj Wiganit, ka bërë që tifozët të shpërthejnë në rrjetet sociale

Bruno Fernandes ka shënuar një penallti të diskutueshme për të dyfishuar epërsinë e Manchester United në duelin ndaj Wigan Athletic, në kuadër të raundit të tretë të FA Cup.

Po luhej minuta e 74-të e takimit në “DW Stadium”, kur Fernandes e fitoi penalltinë pas një dueli me futbollistin Liam Shaw.

29-vjeçari si në një shfaqje teatrale u rrëzua në tokë, duke bërë që gjyqtari Anthony Taylor të bëjë me shenjë tek pika e bardhë.

Një numër i lojtarëve të Wiganit protestuan tek Taylor për vendimin që kishte marrë, por në këtë ndeshje ai nuk mund të llogariste në asistencën e VAR-it.

Disa momente më vonë, Fernandes e shndërroi në gol penalltinë që e fitoi vet, duke çuar portierin vendas në krahun e kundërt.

“Bruno Fernandes duhet të ndalojë së bëri këtë. Të simulosh për të fituar një penallti ndaj një skuadre dy kategori më poshtë. Ndihem keq për Wigan. E turpshme për Fernandes dhe United”, kishte shkruar një tifoz në platformën X (ish-Twitter).

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë