Bashke

Sot luhet finalja e Kupës së Kosovës, Ballkani-Prishtina

Sot zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futboll mes Ballkanit dhe Prishtinës.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Prishtina kërkon ta mbrojë titullin kampion, kurse Ballkani i Ilir Dajës dëshiron ta mbyll sezonin me dy tituj kampioni, pasi zyrtarisht doli fitues i elitës së futbollit kosovar në fitoren ndaj Llapit vikendin e kaluar.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Prishtinës fillon nga ora 15:00 kurse në tribuna pritet të ketë numër të madh tifozësh nga të dyja skuadrat.

Kujtojmë që në rast se fiton Prishtina, atëherë siguron një vend në garat e UEFA-s, por në rast se fiton Ballkani – Malisheva është ajo që merr një vend në garat e Europës.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë