Bashke

Taravari shpalli kandidaturën: Koha për president të vërtet shqiptar, jo teknik

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot edhe zyrtarisht shpalli kandidaturë e tij për president të RMV-së, duke nënvizuar se ka ardhur koha për president shqiptar në RMV, por sipas tij për president të vërtet dhe jo teknikë, shkruan Alsat.

“Me propozim të ASH-së dhe mbështetjes së Lëvizjes Europiane për Ndryshim (LEN), unë sot jam këtu për të shpall kandidaturën për president të shtetit…Unë besoj se kjo ditë është ditë e duhur për t’ia filluar. Jam i sigurt në përkrahjen tuaj, pres me respekt votën e çdonjërit prej jush. Vendit i ka ardh koha që të ketë një president shqiptar por jo teknikisht. Ndryshimi ka filluar dhe kjo tani po shihet”, tha Taravari. /alsat.mk

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë