Bashke

Të rinjtë në SHBA braktisin universitetet – Zgjedhje në masë të profesioneve teknike si hidraulikë dhe elektricistë

Pasi kanë zbuluar dallimin mes nevojave të ekonomisë dhe studimeve universitare, të rinjtë amerikanë kanë filluar t’i kthejnë shpinën universitetit dhe t’u drejtohen profesioneve që tradicionalisht konsiderohen inferiore përsa i përket prestigjit shoqëror, të cilat megjithatë kanë më shumë perspektivë profesionale. Bëhen hidraulikë, elektricistë, teknikë frigoriferi apo operatorë saldimi.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë