Bashke

Tërmet i fuqishëm në Rodos, lëkundje sizmike dhe në disa zona të tjera greke

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në ishullin turistik të Rodosit në Greqi.

Lëkundja me magnitudë 4.9 ballë Rihter nuk shkaktoi dëme, teksa shumë qytetarë në panik e kaluan mbrëmjen përjashta.

Tërmet më të vegjël janë regjistruar natën që lamë pas dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë.

Mediat greke raportojnë se tërmeti në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës Rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë