Bashke

UEFA prezanton telefonin zyrtar të EURO 2024

Nëse jeni duke e ndjekur Kampionatin Kampionatin Evropian të futbollit, atëherë me siguri e dini se FIFA dhe UEFA bashkohen me kompani të ndryshme teknologjike që duan të reklamojnë produktet e tyre.

Dy vjet më parë, vivo u bë partneri zyrtar i Kupës së Botës FIFA 2022.

Këtë vit, prodhuesi kinez i telefonëve është rikthyer me një tjetër bashkëpunim të rëndësishëm, këtë herë me UEFA-n.

Organi qeverisës i futbollit në Evropë, UEFA, dhe vivo njoftuan se telefonët zyrtarë të EURO 2024 janë seria V30, shkruajnëmediat e huaja.

Bateria më e hollë e vivo me një bateri masive 5000 mAh, V30, u prezantua në treg në shkurt, e ndjekur nga modeli Pro.

Pavarësisht kamerave të fuqishme të cilat janë bashkë-inxhinieruar me Zeiss, V30 dhe V30 Pro janë në fakt telefona të rangut të mesëm.

I pari është i pajisur me një procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, ndërsa i dyti ka një çip MediaTek Dimensity 8200.

Sa i përket kamerës, modeli mburret me një kamerë të trefishtë që përbëhet nga kamera kryesore 50 megapikselë, kamera makro 50 megapikselë ultra e gjerë dhe 2 megapikselë, ndërsa versioni Pro vjen me të njëjtin numër sensorësh, por përdor një kamerë telefoto 50 megapikselë.

Gjithashtu, të dy telefonat e serisë V30 kanë kamera të përparme 50 megapikselë dhe blic të dyfishtë LED.

Në fakt, përveç konfigurimit të kamerës dhe çipit, V30 dhe V30 Pro janë praktikisht të njëjtë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë