Bashke

Urim special nga Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

Festës më të madhe të shqiptarëve i janë bashkuar edhe dy yjet e diasporës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Futbollisti i Çikago Fajr ka shkruar “Urime 111 vjetorin”, duke ia përcjellë një figurë zemër, ndërsa në foto i ka shfaqur heronjtë kombëtarë, Skënderbeun, Ismail Qemalin dhe Isa Boletinin.

Kurse, Xhaka e shfaqi një fotografi të tij në fanellën e ekipit aktual, Bajer Leverkuzeni, me ngjyra kuq e zi, ndësa ka shkruar: Gëzuar 111 vjetorin e Pavarësisë Shqipëri”, duke ia përcjellë formimin e shqiponjës dykrenore me duar.

Ndonëse e përfaqësojnë Zvicrën, ata nuk e kanë fshehur asnjëherë faktin se me rrënjë janë shqiptarë, duke e formuar madje edhe shqiponjën dykrenore me duar kohë pas kohe dhe atë në ndeshje mjaft të mëdha dhe domethënëse.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë