Bashke

Vedat Muriqi siguron një pikë të madhe për Majorkën

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi i dhuroi një pikë të rëndësishme Majorkas. Sulmuesi dardan realizoi një gol të bukur me kokë në minutën e 12’ dhe ky është goli i tij i gjashtë për këtë sezon në La Liga.

Skuadra ishullore e mbylli në barazim 1-1 duelin në transfertë kundër Kadizit, duke ruajtur distancën prej 6 pikësh me rivalët e drejtpërdrejt për mbijetesë në La Liga. Barazim i artë për objektivin mbijetesë për finalistët e Kupës së Mbretit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë