Bashke

VIDEO / Zhegrova shënon gol, por Lill pëson disfatë

Edon Zhegrova gjen golin e radhës në kampionatin francez. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës realizoi golin e dytë në takimin që Lille luajti ndaj Lyon në “Stade Pierre-Mauroy”.

Në minutën e 37-të, 25-vjeçari mori një pasim në krahun e djathtë dhe hyri drejt qendrës me driblimet e tij të zakonshme, ku lëshoi një goditje të pakapshme për portierin mik.

Më herët për Lille kishte zhbllokuar rezultatin me Diakite. Për Edon Zhegrovën ky është goli i gjashtë në Ligue 1 në këtë sezon.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë