Bashke

X prezanton veçori të reja kërkimi për përdoruesit premium

Nëse jeni përdorues premium i X, përgatituni për një rifreskim të platformës, pasi X po nxjerr një përditësim tjetër për ta bërë përvojën në aplikacion më të mirë.

Siç u konfirmua nga dizajneri i X, Andrea Conway, platforma po prezanton filtra të rinj kërkimi për përdoruesit premium.

Kjo veçori i lejon përdoruesit të renditin postimet bazuar në kritere si data, gjuha, dhe vendndodhja, përcjell Telegrafi.

Thuhet se këto veçori do të rrisin komoditetin e kërkimit në platformë. Megjithatë, përditësimet e fundit do të jenë të disponueshme vetëm për përdoruesit me pagesë. Të paktën, për momentin.

Që kur Elon Musk bleu Twitter-in, ai ka punuar drejt transformimit të platformës në një “aplikacion për gjithçka”, i ngjashëm me aplikacionin kinez WeChat.

Meqenëse X u bë privat pas blerjes së Musk, ai nuk është më i detyruar të zbulojë publikisht të dhënat, duke e bërë të vështirë verifikimin e numrave të përdoruesve.

Por, platforma krenohet se numëron afro 500 milionë përdorues, shifra këto të cilat janë vlerësuar më të ulëta nga Statista.  

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë