Bashke

Ylli i Arsenalit është ‘i pakënaqur’ në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Një yll i Arsenalit thuhet se është i pakënaqur në klub dhe mund të largohet në verë edhe nëse ekipi londinez fiton titullin kampion në Ligën Premier.

Topçinjtë po kalojnë një sezon të mirë nën drejtimin e Mikel Artetës pasi aktualisht janë në vendin e tretë në tabelën e Ligës Premier, një pikë larg Manchester Cityt dhe dy prapa liderit Liverpoolit.

Në Ligën e Kampionëve, Arsenali është ende favorit për të kaluar në çerekfinale, pavarësisht se humbi ndeshjen e parë të 1/8-tës kundër Portos.

Duke parë përpara verës, ylli i Arsenalit, Aaron Ramsdale thuhet se është i pakënaqur në klub.

Sipas Football Transfers, klubi nga Emirates ka filluar të përgatitet për largimin e Ramsdale, pasi është vendosur tashmë në David Rayan si portieri numër një.

Përveç kësaj, është pohuar se Arsenali ka zgjedhur portierin e Ajaxit, Diant Ramaj për të zëvendësuar Ramsdale.

“Arsenali e pëlqente atë [Ramaj] kur ishte në Eintracht Frankfurt. Ai është i mirë me topin, gjë që sigurisht e dëshiron Mikel Arteta. Ai është gjithashtu i shkëlqyeshëm në topat e gjatë për sulmuesit dhe mund të jetë portieri i përsosur në Arsenal”, ka shkruar gazetarit Steve Kay.

Pavarësisht se e nisi sezonin si zgjedhja e parë e Artetës, Ramsdale u zëvendësua shpejt nga Raya në shtator. Që atëherë, anglezi është paraqitur vetëm në Carabao Cup dhe FA Cup.

Me minutat e tij të kufizuara këtë sezon, Ramsdale mund ta gjejë veten jashtë skuadrës së Anglisë së Gareth Southgate përpara EURO 2024, që do të zhvillohet në Gjermani në verë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë