Bashke

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit, Federico Valverde, i është përgjigjur pozitivisht një pyetje lidhur me transferimin e mundshëm të Kylian Mbappes gjatë kësaj vere.

Pasi Mbappe informoi Paris Saint-Germainin për vendimin e tij për të mos rinovuar kontratën e tij, 25-vjeçari ka qenë në negociata me klubin madrilen, për të sqaruar detajet e fundit para transferimit.

Nga ana tjetër, erdhi si një befasi e vogël kur për temën e transferimit të mundshëm të Mbappes u desh të përgjigjej edhe një lojtar tjetër i ekipit të Carlo Ancelottit.

Pasi e njëjta pyetje iu bë Lucas Vazquezit pas fitores së djeshme ndaj Sevillës me rezultat 1-0, tani ishte radha e Federico Valverdes.

Teksa mbërriti në qendrën stërvitore të klubit ‘Valdebebas’ me makinën e tij, Valverde u pyet nga gazetari: Kylian Mbappe sezonin e ardhshëm?.

Dhe uruguaiani në një mënyrë pozitive ia ktheu përgjigjen, duke e siguruar gazetarin se Mbappe është ‘gjithmonë i mirëpritur’ në Madrid.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë