Bashke

34 mijë e 654 palestinezë të vrarë, sipas MSh-së së Gazës

Të paktën 34 mijë e 654 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite në Rripin e Gazës.

Gjatë kësaj periudhe janë plagosur 77 mijë e 908 të tjerë. Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës, shkruan The Guardian.

Ministria shtoi se 32 persona u vranë dhe 41 u plagosën në periudhën e fundit të raportimit 24-orësh.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë