Bashke
Shfleto kategorinë

Ekonomi

Një shembull i keq ekonomik

Shkruan: THE ECONOMIST Europa nuk duhet të kopjojë modelin “Bidenomics”. Ajo ka nevojë për një treg të përbashkët më të thellë dhe më ekologjik, jo për më shumë ndihma shtetërore, shkruan The Economist Është e lehtë të kuptohet pse…

Historia e miliarderëve që e krijuan Canva nga hiçi

Historitë e rreckosura janë gjithmonë ato që na frymëzojnë më shumë si njerëz, por në hijet e çdo sipërmarrjeje që ka çuar në sukses është një që ka dështuar. Që nga ofrimi i një produkti të dobët në investimin e anëtarëve të gabuar të…

Sot Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë

Sipas Kombeve të Bashkuara, 17 tetori i çdo viti shënon Ditën Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë. Që prej vitit 1993, kjo ditë ndërgjegjëson njerëzit për nevojën e zhdukjes së varfërisë në mbarë botën dhe veçanërisht në vendet në…

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë