Bashke

Sot bëhet varrimi i të ndjerit Amar Ismani

Këngëtari Amar Ismani sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndëruar jetë pasi nuk ka mundur tu mbijetoj plagëve. Ceremonia e të ndjerit bëhet sot në varrezat e Buteli. Këtë e ka njoftuar familjari i tij i cili shkruan:

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi
Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani
Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë