Bashke
Shfleto kategorinë

Rajoni dhe Bota

Sot nisi muaji i shenjtë i Ramazanit

Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit, ku besimtarët myslimanë për 30 ditë do të agjërojnë dhe do përmbushin një nga pesë obligimet shtyllë të fesë islame. Ramazani për ne e shumë shtete të tjera ka filluar sot, por jo në të gjitha…

Abetarja e parë në gjuhën shqipe u botua para 127 viteve

Që në fillimet e lëvizjes për çlirim nga Turqia, çështja e alfabetit doli në plan të parë: pa të nuk mund të flitej për Rilindje të popullit shqiptar, prandaj me nismën e Sami Frashërit, Jani Vretos e Pashko Vasës, më 27 shkurt 1897 u botua…

Stoltenberg: NATO është më e fortë se Rusia

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot se NATO është ushtarakisht më e fortë se Rusia dhe se Aleanca e Atlantikut të Veriut është forcuar edhe më shumë. “NATO është fuqia ushtarake më e fortë në botë sot. Ne…

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë