Bashke

Buzëqesh Ancelotti, Real Madridit i kthehet ylli i madh për finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, do të jetë i gatshëm për finalen e Superkupës së Spanjës me Barcelonën më 14 janar.

Los Blancos përballen me rivalët e Barcelonës në El Clasico në Riad me Carlo Ancelottin që po vlerëson opsionet e tij për në finale.

Carvajal shënoi në fitoren gjysmëfinale 5-3 ndaj Atletico Madridit, por ai u përmend si një shqetësim dëmtimi në ditët më pas.

Sipas përditësimit të fundit nga Mundo Deportivo, Carvajal humbi seancën stërvitore të Real Madridit më herët gjatë ditës së sotme, pasi stërviti i vetëm në palestër.

Shqetësimi për gjendjen fizike të Carvajal nuk do të jetë një problem, dhe Ancelotti është vendosur të zgjedh një mbrojtje të pandryshuar për finalen ndaj Barçës.

Ai nuk ka gjasa të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar, përveç mesfushës, zona që mund të ndryshohet.

Toni Kroos mund të zgjidhet në 11-shen startuese nga Ancelotti me gjermanin që do të zëvendësojë Luka Modric në ‘motorin’ e Los Blancos.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë