Bashke

Çair 2030 lëshon mundësinë që të kalojë në gjysmëfinale të Kupës

Gjatë ditës së enjte nisën garat eliminatore në Kupën e Maqedonisë në basketboll, ku garuan 8 skuadrat më të mira në Super Ligën e Basketbollit të Maqedonisë.

Në mesin e tyre ishte edhe skuadra e Çair 2030, e cila debutoi në këtë konkurencë të garave. Në paraqitje e parë në çerekfinales të Kupës, skuadra e drejtuar nga trajneri Erhan Ramadani, dëshmoi se jo rastësisht është pjesë e Superligës dhe pas shumë lufte, në minutat e fundit e humbi duelin me skuadrën e Euro Nikelit, pran rezultatin 79-87.

Kjo e fundit përpos kualfikimit në gjysmëfinale të Kupës, morri edhe fitoren e tretë në përballjet me skuadrën nga Çairi këtë sezon.

Në gjysmëfinale u kualifkuan edhe MZT Skopje, që mundi Gostivarin me 91-76, pastaj Rabotniçki, i cili eliminoi TFT Skopjen me rezultat 75 -68 dhe skuadra organizatore, ajo e Pelisterit, e cila mundi Feniksin me rezultat 81-70.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë