Bashke

Çfarë ndodh nëse flini pranë telefonave kur janë duke u karikuar

Gjiganti i teknologjisë, Apple, ka bërë një lajmërim tepër të rëndësishëm për të gjitha ata që flenë pranë telefonit të tyre ndërkohë që ai është duke u karikuar.

Ndërkohë që të gjithë janë bërë të varuar nga përdorimi i telefonit dhe kanë merak se mos humbasin ndonjë telefonatë apo mesazh, Apple raporton se është një rrezik tepër i madh pasi karikimi i baterisë mund të rezultojë në zjarr, goditje elektrike, lëndim apo dëmtim të iPhone dhe sendeve të tjera.

Të flesh me telefonin poshtë jastekun ose batanijes është ndoshta rreziku më i madh pasi në momentin që telefoni karikohet, ai ka nevojë të marrë ajër, duke shmangur nxehjen.

Një tjetër lajmërim i rëndësishëm nga Apple është se duhet të përdoren karikuesit origjinal pasi karikuesit e lirë nuk i plotësojnë standartet e sigurisë dhe karikimi me këto adaptor mund t’ju rrezikojë jetën.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë