Bashke

Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

MacBook Air i fundit nga Apple vjen me një çmim më të ulët se paraardhësi i tij dhe bateri më të fuqishme.

Modeli 2024 i laptopit nga Apple përmban çipin më të fundit M3, duke i dhënë produktit një performancë më të mirë.

Çipi M3 do të thotë se ka më shumë energji dhe jetëgjatësi të baterisë sesa shumica e laptopëve të tjerë, shkruan the Guardian, përcjell Telegrafi.

Modeli bazë ka vetëm 8 GB memorie, por memoria e tij mund të dyfishohet. Gjithashtu, ka një hapësirë ruajtëse prej 256 GB, 512 GB, 1 TB dhe 2 TB.

Ndryshe, nga jashtë ai duket identik me modelin e vitit 2022.

Bëhet e ditur se çmimi i MacBook të ri fillon nga 1,299 euro, por dallon varësisht prej performancës dhe memories.

Laptopi vjen me një kornizë të hollë prej alumini, ekran LCD, tastierë të shkëlqyer, katër altoparlantë dhe një karikues 30 W me kabllo MagSafe.

Gjithashtu, MacBook Air është bërë me 50 për qind materiale të ricikluara duke përfshirë alumin, kobalt, bakër, qelq, ari, çelik, kallaj dhe plastikë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë