Bashke

Dieta me vezë të ziera: Humbni 12 kilogramë për 2 javë

Shumë ekspertë dhe nutricionistë shëndetësor po e rekomandojnë këtë dietë. Përmes saj, nëse ndiqet rregullisht për 2 javë, ju mund të humbni 12 kilogramë.

Obeziteti është një nga shkaktarët kryesor të vdekjeve.. Obeziteti është e lidhur me rritjen e rrezikut për sëmundje të shumta si sëmundjet kardiovaskulare, diabeti dhe disa lloje të kancerit, transmeton lajmi.net.

Shumë njerëz bëjnë përpjekje serioze për të humbur peshë. Është pothuajse e pamundur të humbësh peshën pa e reduktuar marrjen e kalorive, ani pse as kjo nuk duhet të jetë rigoroze.

Një dietë e shëndetshme do të thotë se duhet të konsumoni shumë perime dhe fruta të freskëta, kokrra dhe fasule, por për të zvogëluar marrjen e kalorive, zvogëloni desertet me kalori, ushqimet e shpejta, pijet e gazuara dhe ëmbëlsirat.

Për të ngrënë të shëndetshëm dhe për të humbur peshë në të njëjtën kohë, hidhni një sy këtij plani dietal 2-javor.

Sot ne do t’ju zbulojmë një dietë për humbjen e peshës ku përmes saj, ju mund të digjni 10 kilogram në vetëm dy javë. Përbërësit kryesorë janë vezët.

Ja procedura që duhet ndjekur:

Java e parë:

Çfarë duhet ngrënë?

E hënë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe një frut

Dreka: dy feta bukë vere dhe fruta

Darka: Pulë të gatuar dhe sallatë

E martë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: pulë të gatuar dhe sallatë jeshile

Darka: portokall, sallatë dhe dy vezë të ziera

E mërkurë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: një domate, një fetë bukë vere dhe djathë me yndyrë të ulët

Darka: pule të gatuar dhe sallatë

E enjte:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: fruta

Darka: pulë e pjekur

E premte:

Mëngjesi: dy vezë të ziera

Dreka: dy vezë të ziera dhe perime të ziera

Darka: peshk i pjekur në skarë dhe sallatë

E shtunë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera

Dreka: fruta

Darka: pule me salcë dhe sallatë

E diel:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: sallatë domateje dhe perime të ziera me pulë

Darka: perime të ziera.

Java e dytë:

Çfarë duhet ngrënë?

E hënë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera

Dreka: sallatë dhe pulë

Darka: portokalli, sallatë dhe dy vezë të ziera

E martë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera

Dreka: dy vezë të ziera dhe perime të ziera

Darka: sallatë dhe peshk i pjekur në skarë

E mërkurë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: pulë e gatuar dhe sallatë

Darka: portokalli, sallatë dhe dy vezë të ziera

E enjte:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: perime të ziera, dy vezë të ziera dhe djathë me yndyrë të ulët

Darka: pule me salcë dhe sallatë

E premte:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: sallatë tuna

Darka: dy vezë të ziera dhe sallatë

E shtunë:

Mëngjesi: dy vezë të ziera dhe fruta

Dreka: pulë e gatuar dhe sallatë

Darka: fruta

E diel:

Mëngjesi: dy vezë të ziera

Dreka dhe darka: perime të ziera dhe pulë e pjekur

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë