Bashke

Ganiu konfirmon se VLEN do të marrë ministrinë e 5-të me resor: Ministria e Eurointegrimeve do t’i ketë të gjitha nishanet

Visar Ganiu nga VLEN konfirmoi se si koalicion kanë marrë ministrinë e pestë me resor në qeverinë VLEN-VMRO-ZNAM, shkruan TV21. Ganiu tha se Ministria e Eurointegrimeve do t’i ketë të gjitha nishanet e një ministrie.

Në lidhje me: VLEN nga 4, bëhet me 5 ministri me resor! Ministria për Eurointegrime bëhet ministri në vete, me buxhet! VLEN merr MEPSO-n, Agjencinë për Investime të Huaja dhe disa drejtori të tjera 

“Sekretariati që ishte më herët për eurointegrime dmth kalon në ministri. Me buxhet të vetin, me kabinet, me të gjitha dmth nishanet që duhet t’i ketë një ministri”, tha Ganiu duke mos dashur të zbulojë postet e eshalonit të tretë që ka marrë VLEN, për hir të marrëveshjes me VMRO-në dhe mes partnerëve në VLEN./tv21.tv

https://www.facebook.com/watch/?v=780884820866685

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë