Bashke

Google premton 25 milionë euro për të mësuar njerëzit të përdorin Inteligjencën Artificiale

Google ka premtuar 25 milionë euro për të ndihmuar njerëzit në Evropë të mësojnë të përdorin inteligjencën artificiale (AI).

Firma do të drejtojë gjithashtu një seri “akademish të rritjes” për të mbështetur kompanitë që përdorin AI dhe ka zgjeruar kurset e saj falas të trajnimit të AI në 18 gjuhë.

Muajin e kaluar, Google njoftoi se do të investonte 1 miliard dollarë në ndërtimin e një qendre të dhënash jashtë Londrës, ndërsa po lëviz për të përmbushur kërkesën në rritje për shërbimet e internetit në rajon.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë