Bashke

I dyshuari për vrasjen e 2Pac deklarohet “i pafajshëm”

Njeriu i akuzuar për vrasjen e legjendës së repit Tupac Shakur në vitin 1996 është deklaruar i pafajshëm para një gjyqi të madh jurie në Las Vegas.

Vrasja e Tupac Shakur tronditi botën e muzikës në vitin 1996, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Askush nuk ishte akuzuar zyrtarisht për vrasjen që ndodhi 27 vjet më parë. Megjithatë, në fillim të këtij viti, policia e Las Vegas bëri përparime në këtë rast.

Duane ‘Keffe D’ Davis u arrestua më 29 shtator nga një shtëpi në Henderson, Las Vegas, pjesërisht pas përshkrimeve të tij në vitet e fundit rreth orkestrimit të të shtënave vdekjeprurëse me makinë.

Davis është i vetmi person ende gjallë që ishte në automjetin nga i cili u qëlluan dhe i vetmi person i akuzuar ndonjëherë për një krim në këtë rast.

Në gjykatë të enjten, Davis qëndroi në pranga ndërsa priste procedurat dhe i bëri me dorë gruas, djalit dhe vajzës së tij në sallën e mbushur me spektatorë. Ai u deklarua “i pafajshëm” para gjyqtarit të Gjykatës, Tierra Jones.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë