Bashke

Izet Mexhiti: Koalicioni VLEN është përfaqësuesi i vetëm i shqiptarëve

Lideri i Lëvizjes Demokratike dhe njëherit bartës i Listës së Koalicionit VLEN në njësinë e parë zgjedhore, Izet Mexhiti, ka vizituar sot Çarshinë e Vjetër të Shkupit, ndërkohë që për mediat ka deklaruar se në këto zgjedhje përfaqësuesi i pastër i shqiptarëve është vetëm Koalicioni VLEN.

“Por, në këto zgjedhje përfaqësuesi i pastër i shqiptarëve është vetëm Koalicioni VLEN. Fronti Evropian ka koncept qytetarë. Ali Ahmeti, Menduh Thaçi, Ziadin Sela, të ndihmuar nga partitë e pakicave: turq, rom, boshnjak, arritën të bëjnë një distancë karshi Koalicionit të pastër shqiptar VLEN, mirëpo e humbën të drejtën që të thirrën në votat shqiptare dhe në konceptin kombëtarë. Ne me 8 Maj, do të jemi përfaqësues legjitim dhe fitues te kampi shqiptar, me më shumë vota shqiptare, me më shumë deputet shqiptar dhe rrjedhimisht do ta kontrollojmë shumicën e Badinterit në Parlamentin e ardhshëm”, ka thënë Mexhiti.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë