Bashke

Kastriot Rexhepi: Kujt po i pengon ndryshimi që nisi në Kosovë, vazhdoi në Luginë dhe po vjen në Maqedoninë e Veriut?

Deputeti i Lëvizjes Demokratike Kastriot Rexhepi në një postim në rrjetet sociale ka pyetur sot publikisht se kujt po i pengon ndryshimi që nisi në Kosovë, vazhdoi në Luginë dhe po vjen në Maqedoninë e Veriut. Ai gjithashtu është shprehur se ndryshimi po vjen pavarësisht kanosjeve demagogjike, ndërsa forca e ndryshimit po rritet e frika nga ndryshimi ska ilaç!

Ja edhe postimi i plotë i deputetit të

LD-së, Kastriot Rexhepi:

“Na pengon Kurti apo porosia e tij?!

Frikë apo rrezik kjo është çështja!

Frikë nga ndryshimi i frymës politike që përcjell Kurti, apo rreziku që ndjen dikush nga fryma e ndryshimit Kurti!

Na pengon imazhi i politikë bërjes Kurti që përcjellë ai në Kosovë e më gjërë, apo porosia për bashkim që mbartë në vete ndryshimin në Luginë dhe vazhdimin për bashkim e ndryshim tek ne!

Fryma e ndryshimit nuk rrezikon shtete e popuj, por i zhvillon ata, por rrezikon individ politik dhe parti politike që ju pengon ndryshimi!

Megjithatë, nga ndryshimi nuk ka rrezik, por zhvillim e përparim!

Ndryshimi po vjen pamvarësisht kanosjeve demagogjike!

Forca e ndryshimit po rritet!

Frika nga ndryshimi ska ilaç!”

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë