Bashke

Katër skuadrat angleze që sonte kërkojnë kualifikimin tutje në FA Cup

Sonte zhvillohen edhe katër ndeshje tjera në fazën e 1/8 së finales në kompeticionin më të vjetër në planet, FA Cup.

Duke filluar nga ndeshja, Chelsea – Leeds United nis spektakëli i ndeshjeve në Angli, shkruan Indeksonline

Pas humbjes në finalen e Carabao Cup, Pochettino me djemtë e tij kërkojnë kualifikimin në çerekfinale, por si kundështar kanë londinezet.

Tri ndeshjet tjera, zhvillohen mes Nottingham Forest – Manchester  Unitedit, Wolves – Brighton dhe Liverpool – Southampton, kjo e fundit fillon nga ora 21:00.

Kujtojmë që mbrëmë kualifikimin tutje, siguruan skuadrat, si: Leicester City, Manchester City, Conventry dhe Newcastle United.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë