Bashke

LEN me komunat shqiptare opozitë serioze për BDI

Për herë të parë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, partisë në pushtet të bllokut shqiptar – BDI-së po i rrezikohet fitorja në komunat më të banueshme shqiptare në të cilat realisht krerët e këtyre komunave nuk janë nga radhët e BDI-së.

Çairi, Tetova dhe Gostivari tani më janë komuna nën udhëheqjen e partive opozitare, të cilat komuna në të kaluarën konsideroheshin si bastione të BDI-së, mirëpo sot këtë komoditet ka filluar t’ia ndryshojë koalicioni opozitat shqiptar LEN, i cili dukshëm po ndikon tek qytetarët dhe po angazhohen për sjelljen e një ndryshimi politik e shoqëror në vend.

Garat zgjedhore të majit do jenë me emocione si negative edhe pozitive, për faktin se pushteti rrezikohet nga rënia, ndërsa opozita i ka gjasat e fitores. Edhepse pushteti me mekanizmat mediatik dhe veprimet qyqare mundohet ta mposhtë koalicionin LEN, kësaj radhe duket se e kanë të kotë pasiqë edhe zëri i popullit thërret në NDRYSHIM dhe përmirësim të gjendjes aktuale në vend. Mos të harrojmë se edhe fryma e Albin Kurtit u sulmua dhe akoma sulmohet nga mercenarët mediatik dhe oligarkët politik, por vendimin e popullit për ndryshim nuk ka forcë askush që ta mposhtë!
NDRYSHIMI PO VJEN!

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë