Bashke

Lidhja Europiane për Ndryshim: BDI po shkarkon dhe revanshohet, por populli që don ndryshim po bashkohet!

Unë jam Mustafa Imeri, profesor, tenor dhe 15 vite shef i Katedrës në gjuhën shqipe në Shkollën e Mesme të Muzikës “Ilija Nikollovski-Luj”, gjegjësisht që nga themelimi. Deri pardje. Sepse pushtetarët e plotfuqishëm vendosën ndryshe. Ata më shkarkuan ngaqë ditë më parë në rrjetet sociale publikisht përkraha mendimin ndryshe dhe u postua një fotografi me njërin nga udhëheqësit e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Izet Mexhitin.

Janë 15 vite punë e palodhshme, përkushtim maksimal, profesional dhe edukim i fëmijëve në fushën e artit.

E çfarë porosie është kjo për profesionistët në vendin tonë dhe a e kuptoni sa e ulët është kjo goditje dhe a e kuptoni përse çdo ditë artistët dhe profesionistët po ikin nga Maqedonia e Veriut.

Ky fenomen i revanshizmit, frikësimit, shantazhit e shkarkimeve ndaj mendimit ndryshe, nuk ndodh vetëm në “Ilija Nikollovski-Luj”, por ky është një realitet në të gjitha institucionet e vendit dhe me kështu lloj presionesh për çdo ditë ballafaqohen edhe administratorët nëpër institucione, edhe biznesi shqiptarë edhe qytetari i zakonshëm.

Në fakt kjo qeveri teknike e ka nisur mbrapsht këtë 100- ditësh.

Por, unë ndjehem krenarë që në këtë betejë mes një grushti politikanësh në ikje dhe popullit që kërkon ndryshim, unë jam në anën e popullit.

Të nderuar, Ju po shkarkoni, por populli po bashkohet, ju po revanshoheni por populli po çohet.

E mira në këtë të keqe është që këtij zullumi i kanë mbetur vetëm edhe 90 ditë. Do të durojmë, 8 maji është dita jonë. E pas paravanit ne me votën tonë do ta shkarkojmë këtë pushtet.

NDRYSHIMI PO VJEN

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë