Bashke

Liga Evropa sjell “play off”-in, fituesit bashkohen me ekipet e para në grupe

Pas ndeshjeve të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve gjatë të martës dhe mërkurës, e enjtja është e rezervuar për garën e dytë elitare evropiane të klubeve. Sot (e enjte) do të zhvillohen ndeshjet e fazës ‘play-off’ në Ligën Evropa, ku fituesit do t’i bashkohen në fazën e 1/8-tës, tetë ekipeve të para të grupeve.

Në këtë fazë të njohur si ‘play-off’ luajnë ekipet që kanë përfunduar në vendin e tretë të grupeve të Ligës së Kampionëve kundër ekipeve që kanë përfunduar në vendin e dytë në grupet e Ligës së Evropës.

Fituesit e këtyre ndeshjeve ‘play-off’ do të ballafaqohen me fituesit apo vendet e para të grupeve në një short të ri për ndeshjen e fazës së 1/8-tës.

Fejnord-Roma, Gallatasaraj-Sparta Praga, Shakhtar Donetsk-Marsej dhe Jang Bojs-Sporting Lisbona janë katër ndeshjet e para të ditës, pasi do të zhvillohen nga ora 18:45. Nga ora 21:00 do të zhvillohen edhe katër ndeshjet tjera: Milan-Ren, Benfika-Tulluz, Braga-Karabag dhe Lens-Frajburg.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë