Bashke

Lufta e përgjakshme në Gazë, Erdogan bën thirrje për një konferencë ndërkombëtare të paqes për konfliktin izraelito-palestinez

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan bën thirrje për një konferencë ndërkombëtare të paqes për konfliktin izraelito-palestinez.

Gjatë një samiti, Erdogan tha se në Gazë nuk nevojiten pauza disa orëshe, por një armëpushim i vërtetë.

“Ajo që na nevojitet në Gaza nuk janë pauza disa orëshe, por na duhet një armëpushim i përhershëm”, tha presidenti turk.

Kujtojmë se që prej fillimit të konfliktit më 7 tetor, Erdogan ka shprehur mbështetjen ndaj Hamasit dhe ka dënuar sulmet izraelite ndaj civilëve palestinezë në Gazë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë