Bashke

Mësohet arsyeja pse Liverpooli vendosi kundër emërimit të Ruben Amorim si trajner të ri

Që prej se Klopp njoftoi për vendimin e tij për larigm nga Liverpooli në fund të sezonit, shumë kandidatë u përmendën për ta zëvendësuar gjermanin në stol.

Tashmë Liverpooli ka përparuar në këtë aspekt, dhe ata janë shumë afër emërimit të Arne Slot si pasues i Jurgen Kloppit në fund të sezonit.

Për shumë javë, dukej se trajneri i Sporting Lisbonës, Ruben Amorim, ishte kandidati kryesor për stolin e ‘Të Kuqve’.

Gazetarja e afërt me Liverpoolin, Melissa Reddy, ka shpjeguar arsyen pse Liverpooli vendosi kundër emërimit të Ruben Amorim si trajnerin e tyre të ri.

“Ai i plotësoi disa kritere për të hyrë në listën e ngushtë, por pika kryesore ishte filozofia e tij e lojës dhe kjo ishte shumë ndryshe”.

“Atij i pëlqen të luajë me tre lojtarë në mbrojtje, diçka që nuk i përshtatet ekipit aktual të Liverpoolit për momentin”.

“Po ashtu edhe vizioni i tij afatgjatë nuk përputhej me atë të Liverpoolit. Dhe, mbani mend, Liverpooli luan njësoj në të gjitha grupmoshat, kështu që ju nuk doni ta prishni këtë”, ka thënë Reddy.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë