Bashke

Mexhiti: Ambasadori holandez ua bëri me dije, se pikërisht BDI është frenuese e funksionimit të shtetit

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti ka komentuar takimin e ambasadorit holandez në vend, Dirk Jan Kop, me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti, përcjell TV21. Duke e komentuar njoftimin e Ambasadës, Mexhiti thotë se BDI-së iu bë me dije që është “frenuesi kryesor i funksionimit të shtetit”.

“Me ndërhyrjen flagrante politike në gjyqësor për shkarkimin e kryetares së Gjykatës Supreme zonjës Besa Ademi, si revanshizëm për “mosndëgjushmërinë” për ta kthyer Nikolla Gruevskin në vend si hero, të ashtuquajturit Fronti Evropian të BDI-së iu bë me dije nga BE përmes Ambasadorit Holandez në vend Dirk Jan Kop, se pikërisht BDI është frenuesja kryesore e funksionimit të shtetit ligjor dhe integrimit të vendit në BE. Kjo paraqet edhe një arsye shtesë pse skenës politikës shqiptare i nevojitet NDRYSHIMI, dhe ky NDRYSHIM do të ndodh me 8 Maj”, thuhet në reagimin e Mexhitit./tv21.tv

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por ju mund të tërhiqeni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë